İhtiyaç Kredisi Kullanırken Karşılaşacağınız Terimler

Güncelleme: 14.11.2022 Yayımlama: 15.04.2016 | Okuma Süresi: 2 dk.

İhtiyaç Kredisi Nedir?

 Ticari amaçlı kullanılmayan, çoğunlukla kısa vadeli, düşük tutarlı olan ve nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için verilen kredi türüdür. 

En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları:

20.000 TL 12 Ay Vade

Toplam Maliyet 22.503 TL
Faiz Oranı %1,49
Aylık Taksit 1.875 TL
Toplam Maliyet 22.864 TL
Faiz Oranı %1,64
Aylık Taksit 1.897 TL
Toplam Maliyet 23.590 TL
Faiz Oranı %2,05
Aylık Taksit 1.957 TL

Tüm İhtiyaç Kredisi Faizlerini Listele

*Tüm bankaların kredi faiz oranlarını ve en uygun ihtiyaç kredisi tekliflerini incelemek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Evlilik Kredisi Nedir?

 Evlenmek isteyen çiftlerin, düğün ve gerekli masrafları karşılayabilmek için almış oldukları ihtiyaç kredisi çeşididir. Düğün bütçesi nasıl belirlenir detaylarını öğrenmek için düğün bütçesi nasıl hazırlanır yazımızı ziyaret edin. 

İpotekli İhtiyaç Kredisi (Bireysel Finansman Kredisi) Nedir? 

Gerçek kişilerin kullanabileceği ve müşteriden istenen bir teminat karşılığında verilen kredi türüdür.

Kobi Kredisi Nedir?

 Küçük ve orta boy işletmelerin kullandıkları, işletme sermayesini desteklemek amacıyla kullanılan kredi türüdür. 

Eğitim Kredisi Nedir? 

Yurt içi veya yurt dışında eğitim amacı ile yapılan harcamalarınız için alınan kredi türüdür.

Borç Birleştirme Nedir?

 Çoğunlukla aynı bankada olmak üzere ödeme güçlüğü çekilen kredi veya kredi kartı borçları için ilgili banka ile görüşerek yeniden bir ödeme planı hazırlama işlemidir.

Borç Transferi Nedir? 

Genellikle bir ya da birden fazla bankada bulunan kredi veya kredi kartı borçlarının ödenememesi sebebiyle, borçların tamamının tek bir bankada toplanması işlemidir.

Maliyet Oranı Nedir? 

Kredilerde bulunan bütün kredi komisyonu, ekspertiz ücreti vb. gibi bütün masrafların hesaba dahil edildikten sonra kredi çekecek kişinin aylık bazında maliyetinin belirlenmiş olması durumudur. 

Ödeme Planı Nedir? 

Kredinizin vadesi boyunca uymak zorunda olduğunuz borç ödeme taksitlerini gösteren tablodur.

Sözleşme Öncesi Bilgi Formu(Söbf) Nedir? 

Konut finansmanı kuruluşlarının, kredi kullanım öncesinde kredi sözleşmesinin koşulları ile ilgili bilgileri içeren formlarıdır. 

Temerrüt Nedir? 

Taahhütlerin gerektirdiği ödeme veya menkul kıymetlerin teslimatını belirlenen süre içinde gerçekleştirmemesi durumudur. Temerrüt hakkında detaylı bilgi için temerrüt nedir yazımızı ziyaret edin.

Haciz Nedir? 

Bir alacaklının başvurusu üzerine, borçlu kişinin borcu miktarınca menkul(taşınabilir) ve gayrimenkul(taşınmaz) mallarına icra dairesince el konulmasıdır.

E-haciz Nedir? 

Diğer biz adıyla elektronik haciz, devlete olan borcunuzdan dolayı maaşınıza, banka hesabınızda bulunan para, fon, altın, döviz vb. birikimlerinize elektronik ortamda el konulması durumudur.

Kefil Nedir? 

Bir kişinin borcunu ödememesi veya verdiği sözü tutmaması durumlarında bunun sorumluluğunu üstlenecek kişinin olması durumudur.

Kefalet Nedir? 

Bir kişinin borcunu ödememesi ya da vermiş olduğu sözü tutmaması durumlarında, bu durumun hukuki sorumluluğunu üstlenecek birinin olması durumudur.


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu
Toplam Maliyet 1.029 TL
Toplam Faiz %1,47
Aylık Taksit 1.029 TL
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et