HesapKurdu logo

Tatil Kredisi Şartları

Güncelleme: 24.01.2023
Yayımlama: 11.07.2016
Paylaş
İçindekiler

Zorlu geçen bir senenin ardından gelen yaz aylarıyla birlikte, tatil yapma ihtiyacının bir hayli arttığını söyleyebiliriz. Tatil için gerekli zamanı kendinize ayırdıktan sonra yapmanız gereken şey sadece gerekli finansal desteği sağlamak. İşte tam olarak bu noktada, bankaların sunduğu tatil kredileri imdadınıza yetişiyor.

Tatil Kredilerinde Taksit Erteleme 

Tatil kredisi, bankaların ve çeşitli finansal kuruluşların özellikle yaz aylarında yaptığı bir kampanya kredisidir. Kampanya kredisi olduğundan dolayı, müşterilerine özellikle kısa vadede cazip fırsatlar sunmaktadır. Tatil kredisi, diğer ihtiyaç kredilerinde olduğu gibi en fazla 36 ay vade seçeneği ile verilmektedir. 

Tatil kredisini diğer bireysel kredilerden ayıran en önemli avantaj ise kredilerin çoğu banka tarafından taksit erteleme imkanı ile verilmesidir. Bankalar, kredileri genellikle 3 ay erteleme seçeneği sunarlar. Bütçenize uygun olarak oluşturduğunuz kredi ödemelerinize, ilk 3 ay geçtikten sonra başlayabilirsiniz.

Tatil kredinizin vadesini ve aylık ödeme tutarınızı ödeme güçlüğü çekmemek için doğru belirlemenizi öneririz. Bunun için banka şubelerindeki kredi danışmanlarıyla görüşebilirsiniz. Ayrıca sizin için hazırladığımız tatil kredisi hesaplama aracını kullanarak da kendinize uygun ödeme planı oluşturabilirsiniz.

Tatil Kredisinde Zorunlu Olan Sigortalar

Müşterilerden istenen sigortalar, bankalara göre farklılık göstereceği gibi tatil kredileri için çoğunlukla ferdi kaza sigortası zorunlu tutulmaktadır. Herhangi bir kazaya maruz kalmamanız açısından yapılması zorunlu tutulan bu sigortaların, sözleşmede yer alan maddelerini dikkatlice incelemenizi öneririz.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları:

Tüm bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranlarına ulaşmak için kredi başvurusu sayfamızı ziyaret edin. 

Tatil Kredisi Başvurusu

Günümüzde kredi başvurusu yaparak, paranın anında hesabınıza geçmesini sağlamak artık bir telefon kadar yakın. Tatil kredisi başvuru işlemini hemen her bankanın sahip olduğu telefon veya internet bankacılığını kullanarak yapabilir, paranın anında hesabınıza geçmesini sağlayabilirsiniz. 

Bankalar talep ettiğiniz krediyi, kredi notuna göre belirler. Kredi notunuzun düşük veya yüksek olması, bu süreci hızlandırabilir veya yavaşlatabilir. Tatil kredisi başvuru için gerekli olan belgeler şunlardır;

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, 
  • Gelir Belgesi,
  • Adrese dayalı sisteme kayıtlı değilseniz son 3 aya ait üzerinize olan ve adresinizi gösteren elektrik-su-doğal gaz faturalarından herhangi biri

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor

Adres: İçerenköy Mah., Değirmen Yolu Cad. Nuh Plaza 37/2 34752 Ataşehir/İstanbul
MERSİS Numarası: 0577050290800014
Tel: 0(216) 570-0707 E-posta: bilgi@hesapkurdu.com

Hesapkurdu logo

Copyright © 2021 - Konut Kredisi Com Tr Dan. A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.