Tatil Kredisi Nedir?

Güncelleme: 02.06.2017
Tatil Kredisi Nedir?

Tatil kredisi, bankaların özellikle yaz aylarında yaptığı bir kampanya kredisidir. Kampanya kredisi olarak verildiği için özellikle kısa vadelerde cazip fırsatlar sunulmaktadır. Diğer ihtiyaç kredi türlerinde olduğu gibi en fazla 36 ay vade seçeneği ile sunulmaktadır. Tatil kredisinin en büyük avantajı taksit erteleme imkanının çoğu banka tarafından sunuluyor olmasıdır.

Kampanya kredisi olduğundan dolayı masrafları ve sigortaları standart olarak sunulmaktadır. Tatil kredilerinde bankaların acenteler ve tatil siteleri ile çeşitli anlaşmaları ve kampanyaları da mevcuttur.

Tatil Kredilerinde Taksit Erteleme İmkanı

Tatil dönemlerinde masraflar arttığından dolayı bankalar genellikle tatil kredilerini 3 ay erteleme seçeneği ile sunmaktadır. Kredi kullanılan tarihten itibaren 3 ay boyunca herhangi bir kredi ödemesi yapmaz ve geriye kalan kredi taksitlerinizi ise eşit bir şekilde ödersiniz.

Tatil kredisini taksit erteleme seçeneğini ile kredi kullanmanız durumunda toplam ödenecek faiz artmaktadır. Bunun nedeni ise ertelenen dönem boyunca banka faizinin işlemesidir.

Tatillerde Kredi Kartı Taksit Sayısı

Kredi kartlarında konaklama hizmetlerine en fazla 9 taksit yapılıyor. Özellikle yüksek harcamalı tatillerde daha fazla taksitlendirme sayısı için tatil kredisi tercih edilebilir.

Tatil kredisi Dosya Masrafı

Tatil kredilerinde dosya masrafı bankaların kampanyalarına göre değişmektedir. Çoğunlukla bankalar faiz oranını bir kaç puan yükselterek dosya masrafı almadan tatil kredisi vermektedir.

Tatil Kredisinde Zorunlu Tutulan Sigortalar

Bankalarda çoğunlukla farklılık göstermekle birlikte genellikle ferdi kaza sigortası zorunlu tutulmaktadır. Hangi sigortaların zorunlu olduğunu kredi işlemlerine başlamadan önce öğrenmeniz de fayda vardır.

Tatil kredileri kısa vadeli olarak çekildiği zaman uygun oranlamalar sunulmaktadır. Her bankanın kampanyası farklılık gösterdiğinden dolayı tatil kredisini araştırmadan almamanızda fayda vardır.

Toplam Maliyet1.029 TL
Toplam Faiz%1,47
Aylık Taksit1.029 TL
Karşılaştır