Tatil Kredisi 

30.09.2015 Güncelleme: 01.12.2015

HESAPKURDU İHTİYAÇ KREDİSİ REHBERİ

İhtiyaç kredisi kullanırken bilmeniz gereken her şey bu yazı dizisinde.

Tatil kredisi, bankaların özellikle yaz aylarında yaptığı bir kampanya kredisidir. Tüm ihtiyaç kredisi türlerinde olduğu gibi en fazla 36 ay vade seçeneği ile kullandırılmakta ve düşük tutarlı olarak kullanıldığı zaman özellikle kısa vadelerde uygun faiz oranı imkanları ile sunulan bir kredi çeşididir.

Tatil kredisinin en büyük avantajı ise, taksit erteleme imkanının çoğu banka tarafından sunuluyor olmasıdır. Ayrıca tatil kredisini sadece bankaların şubelerinden değil, acenteler ve tatil siteleri aracı ile kullanabilir ve çeşitli ek kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

Tatil Kredisi Kullanmanın Avantajları

Taksit Erteleme İmkanı

Tatil dönemlerinde masrafların artmasından dolayı bankalar genellikle tatil kredilerinin ilk taksitini 3 ay ertelemeli olarak sunmaktadır. Erteleme imkanı sayesinde kredi kullanıldığı tarihten itibaren 3 ay boyunca herhangi bir kredi ödemesi yapmaz ve geriye kalan kredi taksitlerinizi ise eşit bir şekilde ödersiniz. Ama şu da unutulmamalı ki taksit erteleme seçeneğini ile kredi kullanmanız durumunda belirli bir süre anapara ödemeyeceğinizden dolayı, toplam faiz ödemeniz daha fazla olacaktır.

Kredi Kartına Göre Taksit Sayısının Fazla Olması

Yakın bir zamanda kredi kartlarına yapılan vade kısıtlamasının sonucu olarak, kredi kartlarına konaklama hizmetlerinde en fazla 9 taksit yapılıyor. Bunun yanına kredi kartı limitleri de eklenince tatil için yeterli bütçeyi oluşturmak sıkıntılı olabiliyor. Tatil kredileri her ne kadar kısa vadede bitirilmek istense de 36 ay vade seçeneği ve gelirinize göre belirlenecek limit ile kısa vadede ödeme zorluğu çekenler için, daha rahat bütçe oluşturabilme fırsatı oluyor.

Bankaların Çoğunluğunda Dosya Masrafı Alınmaması

Tatil kredileri ağırlıkla kısa dönemli nakit ihtiyacı karşılamak için kullanılan krediler olduğundan dolayı bankaların çoğunluğu tarafından dosya masrafı peşin olarak alınmıyor. Bunun yerine mevcut faiz oranı yükseltiliyor ve bu sayede dosya masrafı aylık taksitlerinizin içerisine yayılmış oluyor.


Acenteler ve Tatil Siteleri Aracılığı ile Tatil Kredi Alınabilmesi

Yakın zamanda başlayan bir uygulama olmakla birlikte uygulayan bankalar ve çeşitli internet siteler mevcut. Bu sayede daha az işlem ile uğraşarak daha kolay kredi alabileceğiniz gibi çeşitli kampanyalardan da yararlanabiliyorsunuz.

Bir Sonraki Yazı 1.7 –İhtiyaç Kredisi Ne Kadar Çekilebilir Bir Önceki Yazı 1.5 –İpotekli İhtiyaç Kredisi 1 - İhtiyaç Kredisi Rehberi

"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."

Tüm Bankaların Kredi Teklifleri Bir Arada

Kredi Tutarı

Vade

Ev Arama Durumu

Tüm Bankaların Kredi Teklifleri Bir Arada

Kredi Tutarı

Vade

İhtiyaç Sebebi

En çok harcama yaptığınız kategoriyi seçin