PTT’den Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

21.07.2016 Güncelleme: 17.08.2017
PTT’den Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

PTT, ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen emeklilere özel ihtiyaç kredisi vermektedir. PTT ile anlaşmalı bankaların, müşterilerine verdiği avantajlı faiz oranları ile ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Aslında bu durumda PTT, bankalar ve müşteriler arasında aracılık görevi yapıyor. Kendisine güvenen müşterilerinin başvurularını değerlendirerek, belirli kriterleri sağlayan kişileri PTT ile anlaşmalı bankalara yönlendiriyor.


Emekli kredi işlemleri hakkında daha detaylı bilgi için emekli kredisi sayfamızı inceleyin.


Kredimi PTT Şubesinden mi Alacağım?

Nüfus cüzdanı ile PTT şubelerinden yapacağız kredi başvuruları, ilgili bankanız tarafından onaylanıp uygun görüldüğü takdirde bankayla yapılan sözleşme sonrasında kredinizi PTT şubelerinden temin edebiliyorsunuz.

Başvuru İçin Ne Yapmalıyım?

Öncelikle başvurular emekliler tarafından doğrudan PTT şubelerinden yapılır. PTT aracılığıyla maaşını alan emeklilerin, nüfus cüzdanıyla beraber ihtiyaç kredisi başvurusu sırasında verilen formu doldurmaları gerekmektedir. Formun yetkililere teslim edilip, yetkili kişilerin bilgilerinizi sisteme girmesiyle başvurunuz tamamlanmış olur. Eğer başvurunuz onaylanırsa iki taraflı imzalayacağınız sözleşme sonrasında, kredinizi PTT şubelerinden alabilirsiniz.

Ayrıca gelirinize göre ne kadar kredi çekebileceğinizi, "Ne Kadar Kredi Çekebilirim" hesaplama aracımız üzerinden güncel faiz oranları ile anında öğrenebilirsiniz.

PTT İhtiyaç Kredisi Faizi Oranları ve Vade Süresi

Normal ihtiyaç kredisiyle aynı vadede uygulanmaktadır. Bu durumda maksimum vade süresi 36 aydır. Faiz oranları ise PTT' nin anlaşmalı olduğu bankalara göre değişiklik göstermektedir. 

Denizbank

Emekli maaşını PTT'den alan emeklilere özel kredi tahsis ücreti istemeyen Denizbank, 'Her Derde Deva' ihtiyaç kredisini müşterilerine sunmaktadır. Kredi alt limiti 1.000 TL, üst limiti ise 36 bin TL’dir. Emekli müşterileri için faiz oranı; 2.000 TL ve altı işlemler için %1,75 iken, 2.000 TL ve üstü işlemlerde %1,59 olarak hesaplanmaktadır. Ayrıca kredi işlemlerinden 80 yaşına kadar olan tüm emekliler yararlanabilmektedir.

Aktif Bank

Emekli maaşını PTT'den alan ve 80 yaşına kadar olan müşterilere 40 bin TL'ye kadar kredi veren Aktif bank, 3-36 ay vadeli kredi için faiz oranını % 1,75 olarak vermektedir. Ayrıca kredi tahsis ücreti olarak kredi tutarının binde 5’ini talep etmektedir.

TEB

PTT aracılığıyla SGK’dan emekli maaşını alanlara TEB bankası 'Jet Kredi'yi sunuyor. En az 1.000 TL ve en fazla 20 bin TL'ye kadar kredi vermektedir. Ayrıca emekli müşterilerinin yaşı en fazla 70 olmalıdır. Kredi tahsis ücreti almayan TEB’in, faiz oranı ise %1.55'tir.

ING Bank

'Kredi Postam' adını verdiği kampanyasıyla ING Bank, PTT Personeli ve PTT Emeklileri için en fazla 45 bin TL, PTT müşterileri için 20 bin TL, minimum kredi tutarı ise 1.000 TL kredi vermektedir. Azami vade süresi ise 36 aydır. Faiz oranı ise maaşını PTT’den alan emekli müşteriler için 1.000 TL – 45 bin TL arası %1,54, diğer tüm müşteriler için ise %1,99 olarak uygulanır. Kredi işlemlerinden 75 yaşına kadar olan emekliler yararlanabilir. Ayrıca kredi tutarının binde 5’i kadar kredi tahsis ücreti almaktadır.

Odeabank

Kredi tahsis ücreti bulunmayan ve azami vadesi 36 ay olan Odeabank ihtiyaç kredisinden, emekliler 50 bin TL’ye varan, diğer müşteriler 15 bin TL’ye varan oranlarda yararlanabilmektedir. Kredi başvurularında hayat sigortası yapılır ve kredi sigorta masrafı standart olmayıp kişinin yaşına, cinsiyetine, kredi bedeline ve kredi vadesine göre değişiklik gösterir. Faiz oranı PTT emeklileri için %1.64, diğer müşteriler için %1.79’dur.

Şekerbank

Sadece PTT aracılığıyla maaşını alan emeklilerin kullanabileceğini bir ihtiyaç kredisi ürünüdür. 30 bin TL’ye kadar alabileceğiniz krediye 36 ay vade vermektedir. Maksimum 75 yaşında veya 75 yaşın altında olan emekliler yararlanabilmektedir. PTT emeklileri için %1,74 faiz oranı üzerinden kredi verilmektedir.

"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."

Makaleyi faydalı buldunuz mu?

0 Puan

Tüm Bankaların Kredi Teklifleri Bir Arada

Kredi Tutarı

Vade

Ev Arama Durumu

Tüm Bankaların Kredi Teklifleri Bir Arada

Kredi Tutarı

Vade

İhtiyaç Sebebi

En çok harcama yaptığınız kategoriyi seçin