KREDİ BAŞVURUSU

İnternetten Hızlı Kredi

Güncelleme: 13.11.2018
İnternetten Hızlı Kredi

Son 10 yıl içerisinde teknolojide yaşanan hızlı gelişmelerin, finans sektöründe başlıca etkilerinin hissedildiği alanlardan biri de kredi işlemleridir. Her ne kadar bu teknolojik gelişmelere ayak durmakta zorlanan bazı bankalar olsa da gelişim gösteren bankların başarıları ve sürekli artan online müşteri potansiyeli, bankaları teknolojik gelişmelere ayak uydurmaya zorluyor.

Kredi işlemlerinde teknoloji kullanımının son yıllarda müşteri açısında en büyük etkisi ise şubeye gitmeden, internetten hızlı kredi kullanımı olarak karşımıza çıkıyor. Hatta bazı bankalarda hesabınız olması durumunda, herhangi evrak göndermenize ve imzalamanıza gerek kalmadan bile, “Elektronik Sözleşme” (e- sözleşme) ile krediniz anından hesabınıza yatırılabiliyor.


Online olarak anında kredi başvurusu yapabileceğiniz bankaların listesine ulaşmak için Kolay Kredi Veren Bankalar yazımızı inceleyebilirsiniz.


İnternet Üzerinden Evraksız Kredi Nasıl Veriliyor?

İnternet üzerinden herhangi bir belge teslim etmeden, kredi kullanımı aslında tam anlamıyla evraksız kredi kullanımı değildir. Sadece evrakların online olarak düzenlenmesidir. Bankanın ihtiyacı olan maaş bilgilerine, E- devlet üzerinden (kişinin izni ile) veya kendisinden maaş alıyorsa, hesap hareket dökümü üzerinden ulaşabiliyor. Maaş bilgisi ve kredi notuna istinaden de kredi talebi değerlendiriliyor ve onay veya ret olarak sonuçlandırıyor.

Kredi İşlemlerinde E- Sözleşmeyi Onaylayan Kişinin Kimliğini Nasıl Doğrulanıyor?

Sadece internet kişinin internet şubesi olması, kimliğiniz doğrulanması için yeterlidir. Çünkü internet şubesine giriş yaparken, kişiye özel olarak verilen şifre ve cep telefonu bilgisi ile giriş yapılabiliyor. Bu şekilde internet şubesine giriş yapan bir kişi, kimliğini de doğrulamış oluyor. 

İnternetten Hızlı Kredi Veren Bankalar Arasında En Uygun Olanı Nasıl Bulunur?

En uygun krediyi veren bankayı bulmanın en doğru yolu, karşılaştırma yapmaktır. Burada eğer özel ve acil bir durumunuz yoksa hem internetten hızlı kredi veren, hem de normal şubeden kullanılan kredilerin şartlarını karşılaştırmak, daha avantajlı olacaktır. Karşılaştırma işlemi için bankaların kendi internet sitelerini kullanabilir veya hazır olarak bu işler için oluşturulmuş, finansal karşılaştırma sitelerini bakabilirsiniz. Bankaların kredi faiz oranlarını karşılaştırmak için tıklayın »

İnternetten Hızlı ve Evraksız Kredilerin Faiz Oranları Daha Uygun mu?

Şube üzerinden herhangi bir işlem yapılmamasından dolayı, kredi faiz oranının üzerine şube masrafı gelmemesinden dolayı, piyasa ortalamasına göre bazı bankaların faiz oranları daha düşük seyretmektedir. Ancak internet üzerinden evraksız kredi veren bankanın çok olmaması ve buna bağlı olarak verilen kredi miktarının düşüklüğü yüzünden, toplam geri ödeme çok fazla bir fark oluşmamaktadır.

Konut Kredisi İçin İnternetten Evraksız Kredi Kullanılabilir mi?

Konut kredisi ipotekli bir kredi türü olmasından dolayı, tapu idaresine verilmek için ıslak imzalı olarak düzenlenen ipotek belgelerinin alınması ve evli olanlar için Eş Muvafakatnamesi’ni  bankaya vermesi gereklidir. Bunun haricindeki tüm işlemleri ekspertiz girişini ve diğer evrak girişlerini eğer bankanın sistemi izin veriyorsa yapılabilmektedir. 20 bankanın konut kredisi karşılaştırması için konut kredisi faizleri sayfamızı ziyaret edin.

"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."

Makaleyi faydalı buldunuz mu?

0,0 Puan