Borç Birleştirme

Güncelleme: 04.12.2018
Erken Ödeme Cezası
Hesapkurdu müşterilerinin borç bileştirme/ borç transferi kredi ile ilgili sordukları soru ve cevapları:

Soru 1: Gecikmeli kredi kartlarım ve iki bankadan çekmiş olduğum kredilerimi tek bir kredi ile kapatmak istiyorum, nasıl yapabilirim?

YANIT 1:  Bankalarda bu tarz işlemler için borç transferi (borç birleştirme) kredileri mevcut. Bu kredilerden yararlanarak kredi ve kredi kartı borçlarınızı tek bir kredi de birleştirebilirsiniz. Ancak borç birleştirme kredilerde yeni bir kredi olmasından dolayı güncel gecikmeleriniz kredi talebinizin olumsuz olarak değerlendirilmesine yol açabilir. 

Soru 2: Bankada bir kredim mevcut. İkinci bir kredi ile tüm kredi borçlarımı tek elde toplayabilir miyim?

YANIT 2: Bankaların bu tarz işlemleri için borç transferi kredileri mevcut. Ancak bu işlemi yapabilmeniz kredi notunuz iyi ve gelirinizde yeterli olması gereklidir. Çünkü başvuruda bulunduğunuz banka hem mevcut borcunu taşıyacak hem de size yeni bir kredi açacak.

Soru 3: Farklı bankalarda ödemekte olduğum borçlarımı tek bir yerde toplamanın bana nasıl bir faydası olabilir?

YANIT 3: Farklı bankalara yaptığınız ödemeler, zamanla aile bütçenizi olumsuz anlamda zorlamaya başlayabilir. Borç birleştirme işlemi ile ödenecek aylık taksitleri uygun hale getirerek, bütçenizi rahatlatabilirsiniz. Ayrıca ödemelerinizi tek bir yere yaptığınız için kredinizi daha kolay takip edebilirsiniz. Böylelikle ödemelerinizde yaşanabilecek olası gecikmeler engellenmiş olacak ve kredi puanınız olumlu yönde artacaktır.

Borç transferi hakkında daha detaylı bilgi için borç kapatma kredisi başvuru sayfamızı ziyaret edin.


Toplam Maliyet1.029 TL
Toplam Faiz%1,47
Aylık Taksit1.029 TL
Karşılaştır