Bayram Kredisi Kampanyaları

Güncelleme: 04.12.2018
Bayram Kredisi Kampanyaları

Hızla değişen yaşam standartları ile kişilerin nakit sıkıntısı her geçen gün biraz daha artıyor. Bilhassa özel günlerde karşımıza çıkan bu nakit sıkıntıları, ihtiyacınıza en uygun krediler ile çözüme kavuşturulabiliyor. Kiminiz uzun zamandır görmediği akrabaları ile vakit geçirmek için değerlendirdiği bayram tatillerini, kiminiz deniz, kum ve güneşle buluşmak için bir fırsat olarak görüyor. Haliyle artan masraflar bizi oldukça avantajlı bayram kredilerine yönlendiriyor. Peki, bayram kredisi nedir, alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Bayram Kredisi Nedir?

Bankaların, bayramlarda müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, belli faiz ve vade oranıyla verdikleri kredi çeşidi bayram kredisi olarak adlandırılıyor. Bayram kredisi, kısa süreli verildiği için genellikle daha düşük faiz oranına sahiptir. Bu nedenle müşteriler tarafından oldukça yoğun talep görmektedir. 

Nelere Dikkat Etmeli?

Bayram kredisi almayı düşünüyorsanız; öncelikle bankaların fırsatları hakkında detaylı bilgi sahibi olmalısınız. Bayram kredisi alabileceğiniz birçok banka mevcut olduğundan her bankanın faiz ve vade oranları, kredi limiti ve dosya masrafları birbirinden farklıdır. Bu sebeple kredi karşılaştırması yaparken mutlaka faiz oranları, vade oranları, kredi limiti ve dosya masrafı gibi noktalara dikkat etmelisiniz.

Bayram kredisi faiz ve vade oranları hakkında detaylı bilgiye ulaşın»

Bankaların 2016 Bayram Kredisi Kampanyaları

Bankaların bayram için oluşturduğu kredi kampanyaları aşağıdaki gibidir;

İş Bankası: Türkiye İş Bankası “Geleneksel Bayram Kredisi” kampanyası 1 Haziran tarihinde başlayıp 12 Temmuz’da sona eriyor. Üst limiti 50.000 TL olarak belirlenmiş olan kredinin maksimum vadesi 36 ay ve bu vade için uygulanan aylık faiz oranı %1,30’dur.

Akbank: “İki Bayram Arası Ödemesi Olmayan Kredi” adıyla sunulan bayram kredisi kampanyası, 30 Haziran tarihine kadar geçerlidir. Eğer kredinizi ertelemeli olarak kullandığınız da ilk taksiti 19 Eylül’e kadar erteleyebilir, kredinizi maksimum 36 ay vade ile bütçenize uygun şekilde ödeyebilirsiniz. Ancak erteleme yapıldığında bir miktar erteleme faiz tutarı ile karşılaşabilirsiniz. Eğer başvurunuzu şubeden yaparsanız; krediye uygulanan faiz oranı %1,24 iken diğer kanallar üzerinden başvuru yaptıysanız faiz oranı %1,39 olacaktır. 

Denizbank: Denizbank, “Ramazan Paketi” adıyla bayrama özel hazırladığı kredi paketinin bitiş tarihi 10 Temmuz’dur. Kredi taksitleri için otomatik ödeme talimatı verilmesi halinde %0,99’dan başlayan faiz oranı, 36 aya varan vade seçeneği ile 2 ay taksit ertelemesi imkânına sahip olabilirsiniz. Ayrıca kredi üst limiti 55.000 TL olarak belirlenmiştir.

Bank Pozitif: Bank Pozitif’in, 50.000 TL’ye kadar çıkabilen bayram kredisinde %1,39’luk faiz uygulanıyor. Vade oranları ise 3 ay ile 36 arasında değişiklik gösteriyor. Ayrıca masrafsız, komisyonsuz ve sigorta ücretsiz kredi olanağı sağlıyor.

Burgan Bank: Burgan Bank’ın %1,40 faiz oranlı bayram kredisini kullandığımız takdirde 3 ay taksit erteleme seçeneğini ile ödemelerinize eylül ayında başlayabilirsiniz. Kredi üst limiti 20.000 TL olan kredide 24 aya kadar vade seçeneği bulunuyor.

Finansbank: Faiz oranları müşteri özelinde değişen bu bayram kredisinde 3 ay taksit erteleme seçeneği sunuluyor. Erteleme yapılmadığında %1,23 faiz oranı ve 36 ay vade ile 7.500 TL’lik kredinin taksitleri aylık 270 TL olarak belirlenmiştir. Ancak 3 ay taksit erteleme ile aynı kredi tutarı ve faiz oranıyla, krediniz 33 aylık vade üzerinden hesaplanıyor ve aylık ödemesi 297 TL olarak değişiyor.

Garanti Bankası: Garanti’nin bayram kredisi kampanyasında 10.000 TL kredi için 36 ay vade ve %1,49’luk faiz oranı belirlenmiştir. Aynı vade oranı ile 12.000 TL için faiz oranı %1,44’e düşmektedir. Ayrıca 36 ay vade ile 100.000 TL’ye kadar kredi kullanabilmek için başvurunuzu Garanti Bankası şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Odeabank: Kredi tahsis ücreti bulundurmayan bayrama özel “Nakit Hazır” kredisinde, müşteri skorlaması sonrasında belirlenecek faiz oranı mevcut. Örnek olarak 3.000 TL tutarında 36 ay vadeli kredinin faiz oranı %1,29 olarak belirlenmiş ancak müşteriden müşteriye farklılık gösterebilir.

Yapı Kredi: Yapı Kredi’nin bayrama özel bireysel ihtiyaç kredisi ile 9.000 TL’lik kredinizi 36 ay vade ve %1.23 faiz oranı ile alabilirsiniz. Yapı Kredi bayram kredisi kampanyası 6 Haziran-8 Temmuz tarihleri arasında geçerlidir.

Vakıfbank: Vakıfbank Geleneksel Bayram Kredisi aylık eşit taksitli ya da artan taksili geri ödeme seçeneği ile ön plana çıkıyor. 36 aya kadar vade seçeneği sunan kredinin, 50.000 TL’lik kısmına aylık %1,25’lik faiz uygulanıyor.

Nereden Başvurabilirim?

Bankadan bankaya farklılık gösteren başvuru seçenekleri arasında internet üzerinden başvuru, SMS ile başvuru, şubeden başvuru, telefon bankacılığı kanalı ile başvuru, ATM’den başvuru fırsatları yer alıyor. Ayrıca anlaşmalı olduğumuz bankalara Hesapkurdu aracılığı ile başvuru yapabilirsin.

Toplam Maliyet1.029 TL
Toplam Faiz%1,47
Aylık Taksit1.029 TL
Karşılaştır