İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Kredi Tutarı  
TL
Çekilecek olan kredi miktarı
Kredi Vadesi(Ay)
Kredinin ne kadar sürede geri ödeneceği
Faiz Oranı(%)
%
Kredi tutarına aylık uygulanacak faiz oranı
Toplam Masraf(TL)
TL
Ödenen tüm masrafların toplamı

Diğer Hesaplama Araçları

Bugünkü Faiz Oranı ile Örnek Hesaplamalar

10.000 TL 36 Ay Vade

Aylık Taksit Toplam Faiz Ödemesi Toplam Tutar Aylık Faiz Oranı
361 TL 2.491 TL 13.039 TL 1,24 %

15.000 TL 36 Ay Vade

Aylık Taksit Toplam Faiz Ödemesi Toplam Tutar Aylık Faiz Oranı
541 TL 3.736 TL 19.558 TL 1,24 %

8.000 TL 24 Ay Vade

Aylık Taksit Toplam Faiz Ödemesi Toplam Tutar Aylık Faiz Oranı
399 TL 1.310 TL 9.612 TL 1,24 %

İhtiyaç Kredisi Hesaplama Aracı

İhtiyaç kredisi hesaplama aracımız ile istediğiniz faiz ve vadeye göre ihtiyaç kredisi hesaplamanızı yapabilir, bu sayede kendi ödeme planınızı kendiniz oluşturabilirsiniz.

İhtiyaç Kredi Hesaplamanızı Nasıl Doğru Yaparsınız?

İhtiyaç kredisi hesaplama aracımız ile yapacağınız hesaplamanın doğru olması için faiz oranını doğru olarak girmelisiniz. Eğer yakın bir zamanda bir kredi kullanmak istediğiniz için bir hesaplama işlemi yapıyorsanız, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları üzerinden bir hesaplama yapmanız gereklidir.

Öte yandan hesaplama tablomuzu sadece yakın bir zamanda kredi kullanacaklar için değil, geçmişte kullanılan kredinin ödeme planı çıkarmak ve gelecekteki tahmini faiz oranlarına göre ödeme planı oluşturmak isteyenler içinde ideal ve uygun bir yapıya sahiptir.

İhtiyac Kredisi Hesaplama Aracı Detayları

  • Kredi Tutarı: Çekilecek olan kredi miktarını göstermektedir. Kredi tutarı üst limiti banka tarafından kişinin gelirine ve mevcut borçluluğuna göre belirlenir.
  • Kredi Vadesi: Kredinin kaç ayda geri ödeneceğini göstermektedir. Yasal olarak ihtiyaç kredisi en fazla 36 vade ile verilebiliyor.
  • Faiz Oranı(%): Finansal kuruluşların verdikleri paraya uyguladıkları karlılık oranıdır. Faiz oranları değişken faiz oranı ve sabit faiz oranı olarak ikiye ayrılmaktadır. Ülkemizde kullanılan kredilerin neredeyse tamamı "sabit faiz" oranı ile yani aylık faiz değişimlerinden etkilenmeyecek şekilde kullanmaktadır.
  • Aylık Taksit Tutarı: Aylık olarak ödenecek kredi tutarıdır. Aylık ödenecek taksit tutarı bankaların çoğunluğunda toplam aylık gelirin %50’sini geçemez.
  • Toplam Faiz Ödemesi: Vade sonuna kadar ödenecek faiz tutarı toplamıdır. Toplam faiz ödemesi kullanılacak vadeye bağlı olarak değişmektedir. Ne kadar uzun vade ile kredi kullanırsanız toplam ödeyeceğiniz faizde o kadar artacaktır.
  • Toplam Maliyet: Vade sonuna kadar kredi için katlanılan tüm maliyetlerin toplamıdır. Daha net olarak ifade edersek kredi tutarına, toplam masraf ve toplam faiz ödemesi eklenmesidir.
  • Aylık Maliyet Oranı: Toplam ödenecek masrafların aylık olarak hesaplanarak faiz oranına eklenmesi ile bulunur. Bundan dolayı banka kıyaslamalarınızı faiz oranı üzerinden değil, maliyet oranı üzerinden yapmalısınız. Kanunen tüm kredi kurumları kredi maliyet oranlarını vermek zorundadır.

Tüm Bankaların Kredi Teklifleri Bir Arada

Kredi Tutarı

Vade

İhtiyaç Sebebi

Kredi Tutarı

Vade

Ev Arama Durumu

Kredi Tutarı

Vade

Kredi Tipi