İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Kredi Tutarı
Vade

Senin Bankan: Digital Faizsiz Bankacılık

Güncelleme: 22.06.2016

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın müşterilerine sunduğu Senin Bankan projesi, Türkiye’de ilk dijital faizsiz bankacılık uygulaması olma özelliğini taşıyor.

Bildiğiniz gibi geleneksel bankacılık hizmetleri şubeler kanalıyla sunuluyor. Mobil Şube, internet şubesi ya da ATM gibi çözümler var ancak yapı itibariyle bu hizmetlerden yararlanabilmek için mutlaka banka şubesine uğramanız gerekiyor. Şubesiz bankacılık kavramı tam da bu noktada insanlara bir çözüm sunuyor. 

Kuveyt Türk de bu gerçekten yola çıkarak, kendine ait web sitesinden ayrı, ancak aynı veri tabanını ve ortak bilgi ağını kullanarak Senin Bankan sitesini hizmete açtı. Bu hizmet için Enpara, Nuvo veya Cepteteb tarzı dijital bir bankacılık örneği de denilebilir. Diğer dijital platformlarla arasındaki tek fark ürünlerin faizsiz bankacılık anlayışıyla sunulması. 

Senin Bankan hizmetini aynı zamanda Senin Bankan blog ve instagram hesaplarından da takip etmeniz mümkün.

Senin Bankan, planlama başlığı altında danışmanlık hizmeti vererek müşterilerine ihtiyaçları doğrultusunda destek de sunmayı hedefliyor. Bu hizmet kapsamında yer alan başlıklar; birikim planlaması, araç planlaması, ev planlaması, evlilik planlaması, eğitim planlaması ve seyahat planlaması.

Senin Bankan Ürünleri

Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından uygulamaya konulan bu proje, tamamen “Senin” yaklaşımın üzerine odaklanmış bir platform. Bu çatı altında ürünler; Senin Hesabın, Senin Kartın, Senin Finansmanın ve Senin Güvencen gibi temel başlıklara ayrılmış.

Senin Hesabın: Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın faizsiz bankacılık anlayışıyla, Cari Hesap, Katılma Hesabı, Altına Altın Katılma Hesabı, Altın Hesabı, Gümüş Hesabı, Platin Hesabı ve Yatırım Hesabı isimler altında, müşterilerine faiz getirisi dışında, kar ve zarara katılma prensibi kapsamında getiri sağlayan hesaplardır. Sistem, müşterilerden topladığı birikimlerin, reel sektöre kredi olarak verilmesi ve buradan elde edilen kazancın müşterilere dağıtılması üzerine kuruludur. 

Senin Finansmanın: Araç Finansmanı ve Konut Finansmanı olmak üzere iki farklı ürünle hizmet veriliyor. Kuveyt Türk bu alanda müşterilerine ihtiyaç finansmanı ürünü sunmuyor.

Senin Kartın: İhtiyaç Kart ve Sale Plus Kredi Kartı ile müşterilerinin kartlı alışverişlerinde peşin veya taksitli ödeme kolaylıkları sunuluyor. Aynı zamanda biriktirdiğiniz puanları istediğiniz şekilde kullanabiliyorsunuz. 

Senin Güvencen: Bu başlık altında Bireysel Emeklilik, Hayat Sigortası ve Ferdi Kaza Sigortası ürünleri sunuluyor.

Katılım bankaları ihtiyaç kredisi veriyor mu? öğrenmek için yazımızı okuyun.

"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."

Makaleyi faydalı buldunuz mu?

0 Puan