Piyasalar Merkez Bankalarının Açıklamasını Bekliyor

Güncelleme: 27.10.2015
Piyasalar Merkez Bankalarının Açıklamasını Bekliyor

Avrupa hisse senetleri, Avrupa Merkez Bankası (AMB) ve İngiltere Merkez Bankası'nın politika toplantıları öncesi yükselirken, euro 11 haftanın en düşük seviyesi yakınında işlem görüyor. Asya hisse senetleri ve doğal gaz, gümüş ve nikel öncülüğünde emtia grubu yükselirken, Avustralya doları ülkede dış ticaret dengesinin sürpriz bir şekilde fazla vermesinin ardından değer kazandı.

Stoxx Europe 600 Endeksi Londra saati ile 08:06'da yüzde 0.4 yukarıda seyrediyordu. MSCI Asya Pasifik Endeksi yüzde 0.4 yükseldi. Standard & Poor’s 500 (S&P 500) endeks vadeli kontratları yüzde 0.2'lik bir çıkış gerçekleştirdi. Euro önemli ticaret ortaklarının para birimlerinin çoğu karşısında düşerken,Avustralya doları ABD doları karşısında yüzde 0.5 değer kazandı. Rus rublesi dolar karşısında yüzde 0.4 yükseldi ve biri dışında 16 önemli para biriminin tümü karşısında güçlendi. 24 emtiayı içeren S&P GSCI Endeksi yüzde 0.3tırmandı.

Küresel hisse senetleri, Fed'in varlık alımlarını azaltmaya başlaması ile birlikte gelişen piyasa paralarına gelen satış dalgası sonucu, 3 trilyon dolar erimesinin ardından yükseliyor. Avrupa Merkez Bankası ve İngiltere Merkez Bankası bugün para politikası toplantısı yapacak. Öte yandan, ABD'de, bugün, Cuma günü açıklanacak tarım dışı istihdam verisi öncesi işsizlik başvuruları açıklanacak. Credit Suisse Group AG'nin çeyrek dönem karı tahminlerin altında kalırken, ABD 'de bugün General Motors Co. ve News Corp. karlarını açıklayacak.

Melbourne'de Pengana Capital Ltd. portföy yöneticisi Tim Schroeders, "Gelişen piyasalar ve ABD büyüme oranı, insanların düşüncelerini meşgul etmesi gereken iki faktör," dedi ve "Kısa vadeli risklerden dolayı karlarını realize etmek isteyen yatırımcıların oranı azaldı" şeklinde görüş bildirdi.

Toplam Maliyet1.029 TL
Toplam Faiz%1,47
Aylık Taksit1.029 TL
Karşılaştır