Nakit Lazımsa QNB Finansbank’tan Kış Kredisi Hazır!

Güncelleme: 22.10.2018

Müşterilerine finansman sağlamak amacı ile çeşitli kredi kampanyaları düzenleyen QNB Finansbank, "Kış Kredisi" kampanyası ile ihtiyaç kredisi sunuyor. Kış aylarında artan harcamalardan dolayı nakit sıkıntısı yaşayan müşteriler Kış Kredisi dahilinde kredi kullanabilmekte ve bankanın sağladığı ödeme kolaylıkları ile kredi geri ödemesini ekonomik sıkıntı çekmeden yapabilmektedir. 

QNB Finansbank söz konusu ihtiyaç kredisi kapsamında kullanılabilecek kredi limiti azami 5 bin TL olarak belirlenmiştir. Kış Kredisi dahilinde kredi geri ödemeleri 24 ay vadeye kadar yapılabilmektedir. 3 ay ertelemeli kredi seçeneği uyarınca finansman sağlanması durumunda vadelendirme 3 ay erteleme ile birlikte maksimum 24 ay olabilmektedir. 

Kış Kredisi Faiz Oranları

Kış Kredisi kapsamında uygulanan faiz oranları kullanılan kredi miktarına ve vade süresine göre farklılık göstermektedir. 3 bin TL'ye kadar kullanılan kredilerde 12 aya kadar vadelendirme ile aylık %1,14 faiz oranı uygulanmaktadır. 3.001 TL ile 5 bin TL arasındaki kredi kullanımlarında ise 13-24 ay arası vadede aylık %1,17 faiz oranından yararlanılabilmektedir. Söz konusu ihtiyaç kredisi uyarınca uygulanan faiz oranları 3 ay ertelemeli seçenekte de aynıdır. 

QNB Finansbank Kış Kredisi kampanyası dahilinde kredi tahsis ücreti tahsil etmektedir. Kredi tahsis ücreti (dosya masrafı) talep edilen meblağın azami %0,5'i oranındadır. Banka, 3 ay erteleme avantajı sunan ihtiyaç kredisi kampanyasında kredi tahsis koşulu olarak müşterinin hayat sigortası yaptırmasını talep etmektedir. Hayat sigortası poliçe bedeli müşteriye ait olup, müşterinin yaşına ve cinsiyetine; kullanılan kredi miktarına, vadesine ve faiz oranına bağlı olmak üzere farklılık arz etmektedir. 

Kış Kredisi Hesaplama

QNB Finansbank kredi hesaplama dahilinde 12 ay vade ile 3 bin TL finansman sağlayan müşteri, aylık 273 TL'lik taksitlerle kredi geri ödemesini gerçekleştirecektir. Banka kullanılan meblağ için BSMV dahil olmak üzere 15,75 TL kredi tahsis ücreti tahsil edecek olup, kredinin yıllık toplam maliyet oranı %18,8880 olacaktır. 

Temin edilen 3 bin TL kredi için müşteri ortalama 40 Türk Lirası kadar hayat sigortası poliçe bedeli ödeyecektir. Müşteri söz konusu krediyi 3 ay ertelemeli seçenekten faydalanarak kullandığında ise 280 TL'lik taksitlerle kredi ödemesini tamamlayacak olup, kredinin yıllık toplam maliyet oranı %18,5123 olacaktır. Kullanılan kredi tutarı için tahsil edilen dosya masrafı ve sigorta poliçe bedeli ise aynı kalacaktır.

Toplam Maliyet1.029 TL
Toplam Faiz%1,47
Aylık Taksit1.029 TL
Karşılaştır