Garanti Bankası Bahar Kredisi Kampanyası

Güncelleme: 04.12.2018

Garanti Bankası müşteri portföyünü genişletmeye ve müşterilerini yeni kampanyalarla mutlu etmeye devam ediyor. Kış aylarının geride kalmasıyla Garanti Bankası Bahar Kredisi Kampanyası düzenlediğini duyurdu. Garanti Bankası Bahar Kredisi Kampanyası kapsamında müşterilerine uyguladığı faiz oranı aylık %1,16 seviyesinden başlıyor.

Garanti Bankası ihtiyaç kredileri dahilinde düzenlediği Bahar Kredisi Kampanyası uyarınca müşterilere tatbik edilen faiz oranı, müşterinin tercih ettiği vade süresine ve yine müşterinin bankadan talep ettiği kredi meblağına göre farklılık arz etmektedir. Bahar Kredisi kapsamında tercih edilebilecek vade aralığı 3 ile 48 ay aralığındadır. 

Bahar Kredisi Kampanyası uyarınca kullanılabilecek kredi tutarı ise azami 75 bin TL olarak tayin edilmiştir. Üst limit 75 bin TL olmakla birlikte bu tutara kadar kredi talepleri Garanti Bankasından maaşını alan ve kredi başvurusunu bankadan yapan müşteriler için geçerlidir. Ayrıca müşterinin talep ettiği kredi tutarı banka tarafından müşterinin geliri göz önünde bulundurularak değerlendirilerek karar verilmektedir. 

Bahar Kredisi Kampanyası’na Garanti İnternet yahut Garanti Cep aracılığı ile başvuracak olan bankanın maaş müşterisi olmayan vatandaşların edinebilecekleri azami kredi tutarı banka tarafından 25 bin TL ile sınırlandırılmıştır.

Tüm bankaların faiz oranlarını karşılaştırmak için Kredi Faiz Oranları sayfamızı ziyaret edin.

Garanti Bankası Bahar Kredisi Hesaplama

Garanti Bankası Bahar Kredisi kapsamında 25 bin TL kredi edinmek isteyen bir müşteriye uygulanacak aylık faiz oranı  %1,36’dır. Bu orandan krediyi 48 ay vadeli olarak kullanmak isteyen müşterinin geri ödemeleri 755 TL olacaktır. 4 yıl sonunda müşterinin bankaya yaptığı toplam geri ödeme tutarı 36,382 TL olacaktır. Bu tutara 125 liralık kredi tahsis ücreti de dahil olmakla birlikte, müşteriden her yıl tahsil edilecek olan hayat sigortası poliçe prim ücreti dahil değildir. Hayat sigortası poliçe prim ücreti, müşteri özelinde değişkenlik göstermekte ve müşterinin yaşıyla doğru orantılı olarak artmaktadır. Bahse konu örnekte kredinin müşteriye yıllık maliyeti %22 olacaktır.

Garanti Bankası kredi hesaplaması yapıldığında 50 bin TL likidite edinmek isteyen müşterinin karşılaşacağı faiz oranı aylık %1,19 noktasındadır. Bu orandan borcunu bankaya 48 ay vadelendirerek geri ödemek isteyen müşterinin aylık taksitleri 1,446 TL olacaktır. Banka, müşterisinden tek seferde peşin olarak 250 lira kredi tahsis ücreti tahsil edecektir. Tahsilat kredi kullandırımı esnasında gerçekleşecektir. Kredi vadesi sonunda toplam geri ödeme tutarı 69,684 TL’yi bulacaktır. Kredinin müşteriye yıllık maliyeti %19 noktasındadır.

Toplam Maliyet1.029 TL
Toplam Faiz%1,47
Aylık Taksit1.029 TL
Karşılaştır