Denizbank’tan Facebook Kullanıcılarına Özel Kefilsiz İhtiyaç Kredisi

Güncelleme: 22.10.2018

Denizbank, müşterilerine sunduğu avantajlı kredilerine bir yenisini daha ekledi. Günümüzde en çok kullanılan sosyal paylaşım sitelerinin başında yer alan Facebook’un milyonlarca kullanıcısına özel ihtiyaç kredisi Denizbank tarafından avantajlı faiz oranları ve uzun vadelerle sağlanıyor.

Denizbank “Krediniz Facebook’ta” kampanyası uyarınca likidite sağlamak isteyen müşterilerine 55 bin TL’ye kadar finansman imkanı sunmaktadır. Müşteriler bankadan edindiği krediyi 48 aya kadar vadelendirerek, geri ödeyebilmektedir. Üstelik Denizbank Facebook’a özel hazırladığı kredisi dahilinde nakit kullanmak isteyen vatandaşlardan kefil de talep etmemektedir.


Kefilsiz veren bankaların listesine ulaşmak için Kefilsiz Kredi yazımızı inceleyin.


Denizbank ihtiyaç kredileri kapsamında müşterilere sunulan Facebook’a özel kredi uyarınca finansman edinmek isteyen müşterilerin karşılaşacağı faiz oranları, müşterinin tercih ettiği vadeye göre değişmektedir. Aldığı krediyi 12 aya kadar vadelendirerek geri ödemek isteyen müşterinin karşılaşacağı faiz oranı aylık % 1,30 seviyesindedir. Müşterinin 13 ila 24 ay aralığında vade tercih etmesi durumunda tabi olacağı faiz oranı aylık % 1,45’dir.

Facebook Kredisi dahilinde edindiği nakdi daha uzun vadelerde geri ödemek isteyen müşteriler için 25 ile 48 ay bandında bir vade tercih etmek de mümkündür. Bu durumda bankanın müşterisi için uygulayacağı faiz oranı aylık % 1,62 noktasındadır.

Denizbank Facebook Kredisi Hesaplama

Denizbank’ın Facebook kullanan vatandaşlara özel olarak tasarladığı kredi kapsamında 10 bin TL nakit kullanan ve kullandığı krediyi 12 ay vadede bankaya geri ödemek isteyen müşterinin aylık taksitleri 920 TL olacaktır. Bu durumda müşteriden ortalama 105 TL sigorta ve diğer masraflar için ücret tahsil edilecektir. Kredinin aylık maliyet oranı %1,8 ve yıllık maliyet oranı da % 22 olarak gerçekleşecektir.

Denizbank Facebook Kredisi kapsamında kullandığı 10 bin TL krediyi daha uzun vadede taksitlendirerek ödemek isteyen müşterilerin aylık ödemesi gereken taksit tutarları azalmaktadır. Denizbank kredi hesaplama işlemlerine göre 10 bin TL kredi kullanarak, borcunu bankaya 48 ay vadede geri ödemeyi tercih edecek vatandaşların aylık taksitleri 322 TL noktasında olacaktır. Müşterinin 48 ay vade tercihiyle krediden yararlanması durumunda sigorta ve diğer masrafların toplamı olarak bankaya ödemesi gereken tutar 215 TL’dir. Bu örnekte aylık maliyet oranı %2,2 olarak hesaplanmaktadır. Kredinin yıllık maliyet oranı ise %27 düzeyindedir.

Denizbank Facebook Kredisi’ne bankanın resmi internet sitesinden olduğu gibi, Facebook üzerinden Denizbank sayfası aracılığı ile de başvuru yapmak mümkündür. Banka kredi başvuru sonucu ile ilgili müşterisiyle irtibata geçmektedir.

Toplam Maliyet1.029 TL
Toplam Faiz%1,47
Aylık Taksit1.029 TL
Karşılaştır