Banka Hesabını Kapatanlar Dikkat

Güncelleme: 27.11.2018
Banka Hesabını Kapatanlar Dikkat

Samsun'da yaşayan bir kullanıcı, kredi kartlarını ve hesaplarını kapattırdığı bankadan borcu yoktur yazısı almasına rağmen aylar sonra 26 kuruş için yasal takibe düştüğünü iddia etti.


Güncel vadeli mevduat faiz oranlarını görmek ve hesaplama yapmak için mevduat faizi hesaplama sayfamızı ziyaret edin.


26 KURUŞ ÇOK KOMİK BİR ÜCRET

Şikayetvar'ın haberine göre; Bankaların, kredi kartları için de aidat faizi adı altında ücret aldığını, borcu olmamasına rağmen yasal takibe düşerek mağdur olduğunu belirten E.T. "Hem bankadan aldığım belgem var hem de yasal takip başladığı için sicilim bozuldu, 26 kuruş çok komik bir ücret.." diyerek tepki gösterdi.

26 KURUŞ BORCUNUZ VAR YASAL TAKİBE GİRDİNİZ

Bankanın borcu olmadığına dair yazılı belge vermesine rağmen, 26 kuruş için yasal takibe giren vatandaşın şikayeti şöyle: "Yaklaşık 3 ay önce şubeye giderek hem banka kartımı hem de hesabımı kapattırdım. Banka her şey kapanmıştır bilgisi verdi. Bugün beni bankanın müşteri hizmetlerinden aradılar "26 kuruş borcunuz var yasal takibe düştünüz" diyerek bilgi verdiler ve şubeye tekrar gitmem istediler. Bu benim hatam mı? Elime kapandığına dair kağıt verildiği halde banka benim sicilimi nasıl bozabiliyor? Konu hakkında yasal süreç başlatacağım. Banka, müşterilerini bu şekilde mi memnun ediyor? Şimdi 26 kuruş için bankaya gideceğim çok komik!"

hesapkurdu.com

Toplam Maliyet1.029 TL
Toplam Faiz%1,47
Aylık Taksit1.029 TL
Karşılaştır