İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Kredi Tutarı
Vade

Anadolu Bank Tüketici Kredisi Faiz Oranlarında Vade Farkı Yok!

Güncelleme: 23.03.2017

Bireysel kredileri dâhilinde Anadolu Bank’ın müşterilerine sunduğu krediler arasında tüketici kredisi önemli bir yer tutmaktadır. Anadolu Bank tüketici kredisi kullanan müşteriler, beş farklı kredi seçeneğinden ihtiyaçları doğrultusunda birini tercih ederek finansman desteği sağlamaktadır. Anadolu Bank’ın tüketici kredisi kapsamında sağladığı krediler; beyaz eşya ile elektronik eşya alımı için finansman desteği, eğitim kredisi, sağlık kredisi, tatil kredisi ve genel ihtiyaç kredisidir.

Anadolu Bank tüketici kredisi dahilinde tercih edilecek bahse konu kredi türlerinden her biri için vade süresi minimum 1 ay, maksimum ise 48 ay olarak belirlenmiştir. Banka tarafından tayin edilen faiz oranı ise aylık %1,41 seviyesindedir. Bu faiz oranı, müşterinin tercih ettiği tüketici kredisi türüne, yahut müşteri tarafından tercih edilen vadeye göre farklılık arz etmeyip 1,41 noktasında sabittir.

Anadolu Bank Tüketici Kredisi Edinimi İçin Gereken Belgeler ve Koşullar

Anadolu Bank tüketici kredisi edinerek ihtiyaçlarını karşılamak isteyen müşterilerinden kredi başvurusu esnasında çeşitli belgeler talep etmektedir. Ayrıca müşterinin bazı koşullara da uyması banka tarafından beklenmektedir. 

Anadolu Bank ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak müşterinin 18 yaşından büyük olması, düzenli bir geliri olması durumunda yeterlidir. Bu durumda müşteriden nüfus cüzdanı ve fotokopisi ile gelir belgesi talep edilmektedir. Bununla birlikte bankanın gerek duyması durumunda müşteri adres teyiti için; son 3 ay içerisinde düzenlenmiş elektrik, su, doğalgaz yahut telefon faturasından birini istemektedir. Bunların yerine ikametgah belgesi de geçerlidir. Banka müşteriden kefil talep ettiği için müşterinin kefilinin de aynı belgeleri bankaya ibraz etmesi gerekmektedir.

Anadolu Bank Tüketici Kredisi Hesaplama

Anadolu Bank tüketici kredisi kapsamında likidite edinmek isteyen müşteriler için banka tarafından herhangi bir kredi üst limiti belirlenmemiştir. Kullanabilecek kredi meblağı, müşterinin bankaya ibraz ettiği gelir belgeleri ve talep edilen kredi meblağı uyarınca banka tarafından değerlendirilmektedir.

Bankadan 30.000 TL ihtiyaç kredisi edinerek borcunu 48 ay vadede geri ödemek isteyen bir müşterinin geri ödeme yaparken aylık taksitleri 917,78 TL olacaktır. Kredi vadesi sona erdiğinde müşterinin bankaya ödediği toplam meblağ 44.053,74 TL olarak gerçekleşecektir. Anadolu Bank ihtiyaç kredisi dahilinde finansman edinen müşterilerine bir defaya mahsus olmak üzere kredi tutarının %0,05’i seviyesinde kredi tahsis ücreti yansıtmaktadır. 30.000 TL’lik likidite ediniminde bu ücret 150 TL olarak gerçekleşecek ve kredi kullandırımı esnasında peşin olarak tahsil edilecektir.


"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."

Makaleyi faydalı buldunuz mu?

0 Puan