2016 Mart Ayı İhtiyaç Kredisi Örnek Kullanıcı Soruları

Güncelleme: 01.03.2019
2016 Mart Ayı Konut Kredisi Örnek Kullanıcı Soruları

Bize Sorduklarınız

Soru: Merhaba, ben 15 bin TL kredi çekmek istiyorum. Fakat bütün bankalar en az 6 ay sigorta şart diyor. Ben fayans işi yaptığım için genellikle 1 2 ay sigortalı oluyorum. Diğer inşaatlara veya başka yere gittiğimiz için sigortamın 6 ay sabit olması imkânsız. Çünkü 6 ay sürecek iş olmuyor bir yerde. Kredi çekebilmem için başka ne yapabilirim? 

Yanıt: Bankalar, kredi talebinde bulunan müşterilerinden genellikle en az 3, ortalamada ise 6 ay ve üzerinde sosyal güvence talep edebilirler. Bu konuda son karar bankalara ait olmakla birlikte, kesin sonucu sadece başvuru yaptıktan sonra öğrenebiliriz. İhtiyaç kredisi için Hesapkurdu.com üzerinden lütfen talebinizi bankalara iletiniz. (İnceleme ve başvuru yapmak için kredi başvurusu sayfamızı ziyaret edin.). Bankalar gerekli kontrolleri sağladıktan sonra tarafınıza geri dönüş yapacaklar.  İlginiz için teşekkür ederiz. İyi günler dileriz.

Soru: Kredinin faize girmemesi için en fazla kaç gün geciktirebilirim? Mesela aynı 29’unda ödemem gerekiyorum. Diğer ayın 5’i ile 10’u arası ödesem ne gibi bir sorunla karşılaşırım?

Yanıt: Merhaba, kredi ödemelerinizi zamanında yapmanız sizlere fayda sağlayacaktır. Ödemelerinizde yaşanacak gecikmeler kredi notunuzu düşürecek ve gelecek dönemlerde bankalar ile yeniden kredi çalışması yapmak istediğinizde önünüze olumsuz anlamda çıkacaktır. Ayrıca gecikmenin yaşandığı her gün için faiz ödemek zorunda kalırsınız. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgiyi kredi bankanız ile görüşerek alabilirsiniz. Syg.

Soru: Asgari ücretle çalışıyorum. Bana ne kadar kredi çıkabilir?

Yanıt: Merhaba, ilginiz için teşekkür ederiz. Konuyla ilgili “Asgari Ücretle Ne Kadar Kredi Çekilebilir?” yazımızdan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. İyi günler dileriz.

Soru: Ödeyemediğim borcumdan dolayı hem kredi hem de kredi kartı borcum var. Borçlarımı kapatmak istiyorum.

Yanıt: Borç birleştirme kredisi için İhtiyaç kredisi faiz oranları sayfamızdan bankların faiz oranlarını inceleyerek, başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak şuan yaptığınız ödemelerinizde gecikme var ise olumlu yanıt alma olasılığınız düşecektir. Bankalar gerekli kontrolleri sağladıktan sonra tarafınıza geri dönüş yapacaklar. İlginiz için teşekkür ederiz. İyi günler dileriz.

Soru: 60 ay vadede ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorum. Mümkün müdür?

Yanıt: İhtiyaç kredilerinde en yüksek vade yasal olarak 60 ay olarak belirlenmiştir. Bu nedenle mümkündür. Teşekkürler.

Soru: Evim var ipotekli kredi kullanmak istiyorum?

Yanıt: Merhabalar, ipotekli ihtiyaç kredisi sayfamızdan başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuzu tamamladıktan sonra bankalar durumunuzu değerlendirerek, size en kısa zamanda dönüş yapacaktır. İlginize teşekkür ederiz.

Toplam Maliyet1.029 TL
Toplam Faiz%1,47
Aylık Taksit1.029 TL
Karşılaştır