KREDİ BAŞVURUSU

2016 Haziran Ayı İhtiyaç Kredisi Örnek Kullanıcı Soruları

13.07.2016
2016 Haziran Ayı İhtiyaç Kredisi Örnek Kullanıcı Soruları

Bize Sorduklarınız

Soru: Evlilik kredileri hakkında bilgi almak istiyorum.

Yanıt: Evlilik kredilerinde devlet desteği bulunmakla birlikte, "Evlilik Kredisi" sayfamızdan bu konu hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Soru: Konut ipotekli ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorum. Evimin değeri 400 bin TL, 100 bin TL kredi çekmek istiyorum fakat bir yerde çalışmıyorum. Kira gelirim var bu şekil kredi kullanabilir miyim?

Yanıt: Genellikle kredi başvurularında bulunan kişilerde SGK ya da Bağ-Kur güvencesi aranmaktadır. Kira gelirlerinizi ek gelir olarak gösterebilirsiniz. Adınıza ait bir ev tapusu var ise, ilgili ev için ipotek karşılığında “ipotek teminatlı tüketici kredisi” kullanabilirsiniz. Başvuru yapmak istiyorsanız tıklayın »

Soru: Dağınık kredilerimi bir bankaya toplamak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Yanıt: Borç birleştirme/transfer işlemleri için Hesapkurdu.com üzerinden lütfen talebinizi bankalara iletiniz.  Bankalar en kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlayacaktır. Ayrıca şu an yaptığınız ödemelerinizde gecikme olmaması gerekir.

Soru: İhtiyaç kredisi kullanırken kefil ve teminat zorunluluğu var mıdır?

Yanıt: Bireysel ihtiyaç kredisi taleplerinde kefil ve teminat zorunlu olmayıp, şubeler gerekli gördükleri zaman talep etme hakkına sahiptir. 

Soru: İhtiyaç kredisi alırken vergi öder miyim?

Yanıt: Evet ihtiyaç kredilerinde vergi ödemesi zorunludur. Kredi faiziniz üzerinden KKDF ve BSMV hesaplanarak taksit tutarınız içerisinde tahsil edilir.
"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."

Makaleyi faydalı buldunuz mu?

0,0 Puan