2016 Haziran Ayı İhtiyaç Kredisi Örnek Kullanıcı Soruları

Güncelleme: 04.12.2018
2016 Haziran Ayı İhtiyaç Kredisi Örnek Kullanıcı Soruları

Bize Sorduklarınız

Soru: Evlilik kredileri hakkında bilgi almak istiyorum.

Yanıt: Evlilik kredilerinde devlet desteği bulunmakla birlikte, Evlilik Kredisi sayfamızdan bu konu hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Soru: Konut ipotekli ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorum. Evimin değeri 400 bin TL, 100 bin TL kredi çekmek istiyorum fakat bir yerde çalışmıyorum. Kira gelirim var bu şekil kredi kullanabilir miyim?

Yanıt: Genellikle kredi başvurularında bulunan kişilerde SGK ya da Bağ-Kur güvencesi aranmaktadır. Kira gelirlerinizi ek gelir olarak gösterebilirsiniz. Adınıza ait bir ev tapusu var ise, ilgili ev için ipotek karşılığında ipotek teminatlı tüketici kredisi kullanabilirsiniz. 

Soru: Dağınık kredilerimi bir bankaya toplamak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Yanıt: Borç birleştirme/transfer işlemleri için Hesapkurdu.com üzerinden lütfen talebinizi bankalara iletiniz.  Bankalar en kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlayacaktır. Ayrıca şu an yaptığınız ödemelerinizde gecikme olmaması gerekir.

Soru: İhtiyaç kredisi kullanırken kefil ve teminat zorunluluğu var mıdır?

Yanıt: Bireysel ihtiyaç kredisi taleplerinde kefil ve teminat zorunlu olmayıp, şubeler gerekli gördükleri zaman talep etme hakkına sahiptir. 

Soru: İhtiyaç kredisi alırken vergi öder miyim?

Yanıt: Evet ihtiyaç kredilerinde vergi ödemesi zorunludur. Kredi faiziniz üzerinden KKDF ve BSMV hesaplanarak taksit tutarınız içerisinde tahsil edilir.
Toplam Maliyet1.029 TL
Toplam Faiz%1,47
Aylık Taksit1.029 TL
Karşılaştır