10 Adımda İnternetten Kredi Araştırmak

Güncelleme: 04.12.2018
10 Adımda İnternetten Kredi Araştırmak

İnternet artık hayatımızın her noktasına dokunmaya başladı. Günlük alışverişimizi, ihtiyaçlarımızı, yemeklerimizi, araştırmalarımızı, ödevlerimizi, her sorunumuzu internet üzerinden halleder olduk. Bu durumda kredi başvurusundan önce internette teklif incelemeyi, karşılaştırmayı ise oldukça normal bir eylem olarak karşılıyoruz. Peki internette gördüğümüz fiyatlar gerçekten işimizi kolaylaştırıyor, bize avantaj sağlıyor mu? Hesapkurdu olarak size internetten kredi araştırmanızda dikkat etmeniz gerekenleri 10 adımda özetledik.

İnternetten kredi almak için ihtiyaç kredisi başvuru sayfamızı ziyaret edin.

1-Aklınıza gelen ilk yöntem banka sayfalarına girmek. Ama her bankanın sayfasına girip araştırma yapmak büyük zaman kaybı. Bankaları karşılaştırabileceğiniz platformlar bulmanız gerekiyor. Bunun için Hesapkurdu’nu tercih edebilirsiniz.

2-Türkiye’de birçok kredi karşılaştırma sitesi bulunmakta. Bu sitelerin çoğu bilgilerinizi alıp farklı amaçlar için kullanıyor. Bu yüzden form doldurduğunuz bu tarz siteleri iyi araştırmanız, güvenlik sistemlerini sorgulamanız, şirket bilgilerine ulaşmanız gerekirse telefon edip bilgi almanız gerekmektedir. Özellikle SSL güvenlik sertifikası bulunmayan internet sitelerine herhangi kişisel bir bilginizi bırakmamaya özen gösterin.

3-Karşılaştırma siteleri internet dünyasında trend olmaya başladı. Birçok site bankaların kendi sitelerinde duyurduğu teklifleri belirli yöntemlerle kendi sistemlerine otomatik olarak çekiyor ve hiç bir ayrım yapmadan, özen göstermeden sizin karşınıza çıkarıyor. Buna dikkat etmelisiniz. Sizin aradığınız tabela fiyatları değil, özel indirimli fiyatlar.

4-Karşılaştırma yaptığınız sitelerin resmi kurumlar olup olmadığına dikkat edin. Bankalarla olan anlaşmalarının yanı sıra BDDK tarafından denetlenip denetlenmedikleri de siteye olan güveninizi etkileyecektir.

5-Doğru yönlendirme her zaman önemlidir. Eğer araştırma yaptığınız site verdiğiniz bilgiler ve talepler sonucunda size klasik bir karşılaştırma sunuyorsa, bu sitenin size katacağı hiçbir şey yok demektir. Bu aşamada bütçenize, ödeme gücüne, taleplerinize uygun banka tekliflerini karşılaştıran sitelere yönelmenizde fayda var.

6-Uzman danışmanlarla çalışmak kredi başvurunuzun sonuçlanmasında önemli bir faktör. Öte yandan kredinin 4 kat daha hızlı sonuçlanmasına etki eten danışmanlık sistemi her sitenin sunduğu bir özellik değil. Bu yüzden uzman danışman desteği sunan internet sitelerini seçmeniz kredi süreçleriniz için her zaman daha mantıklı bir tercih olacaktır.

7-Sitelerin sunduğu kredi tekliflerinin detaylarına mutlaka dikkat edin. Verilen teklifin bilgilerinde bütçenize uygun olmayan durumlar olabilir, bunları gözden kaçırmak istemezsiniz. Bunun için kredi başvurunuzdan önce detayları görebildiğiniz karşılaştırma sitelerine yönlenmenizi öneriyoruz.

8-Tekliflerin içerdiği dosya masrafı, komisyon, sigorta, ipotek fek ve ekspertiz ücretlerinin, kredinin toplam maliyetini büyük ölçüde etkilediğini unutmayın. Burada size özel çalışılmış teklifleri görmek o yüzden oldukça önemli.

9-İnternette yaptığınız araştırma için doğal olarak bir ücret ödemek istemeyeceksiniz. Sunulan hizmetlerin tümünün ücretsiz olduğu, kullanıcı odaklı siteleri tercih etmeniz burada size zaman kazandırmanın dışında gereksiz harcama yapmanızı da önleyecektir.

10-Kredi başvurusu sonrası da hizmet alabilmek önemli. Tüm kredi süreçlerinizde, sonrasında, bankayla olan ilişkilerinizde daima sizin yanınızda olacak bir sisteme sahip internet adreslerini tercih etmeniz avantaj sağlayacaktır.


Toplam Maliyet1.029 TL
Toplam Faiz%1,47
Aylık Taksit1.029 TL
Karşılaştır

Eski Yorumlar

| 07.10.2015 19:21

Güzel ve yararlı bir yazı olmuş. Teşekkür ederim.