İndirimli Elektrik için Faturanı Taşı
Daha Az Öde

 • Aylık fatura tutarını gir
 • Ne kadar tasarruf edebileceğini öğren
 • Faturanı hemen taşı
TL

Elektrik Faturası İndirimi - Hızlı Hesaplama

| 200 TL Fatura
Fiyat Tipi Birim Fiyat Fatura Tutarı Yıllık Tasarruf
TEDAŞ Endeksli 0,22 TL/kWh 204 TL -44 TL Detaylı BilgiBaşvur
Tarife İsmiAksa-Surekli 12-Mesken-yzd4-12
AçıklamaSözleşme süresi boyunca Aktif Enerji Birim Bedeli, Ulusal Tarifeden belirtilen oranda indirimli şekilde hesaplanır. Faturalar e-posta ile gönderilir.
Ek Kampanya-
Taahhüt Süresi12 Ay
Cayma Bedeli14 gün içinde ücretsiz. Sonrasında aşağıdakilerden daha düşük olanı: a) Kullanım süresince Ulusal Tarifeye kıyasla elde edilen tasarruf tutarı kadar. b) Taahhütname'nin sona erme tarihine kadarki toplam fatura bedellerinin ortalamasının, taahhüdün kalan süresindeki ay sayısı ile çarpılmasıyla elde edilen tutar.
Depozito Tutarıİlk Fatura tutarının %10'u (3 taksitte faturayla birlikte tahsil edilir)
Geçerli Aylık Tüketim Miktarı166 kWh - 10.000 kWh
Geçerli Abone GruplarıEv
Geçerli İllerTüm Türkiye
Sabit Birim Fiyatlı 0,23 TL/kWh 210 TL -118 TL Detaylı BilgiBaşvur
Tarife İsmiAksa-Zamsiz 12-Mesken-0235-12
AçıklamaSözleşme süresi boyunca Aktif Enerji Birim Bedeli, Ulusal Tarifeden belirtilen tutarda sabit tutulur. Devletin yaptığı zamlardan etkilenmez. Faturalar e-posta ile gönderilir.
Ek Kampanya-
Taahhüt Süresi12 Ay
Cayma Bedeli14 gün içinde ücretsiz. Sonrasında aşağıdakilerden daha düşük olanı: a) Kullanım süresince Ulusal Tarifeye kıyasla elde edilen tasarruf tutarı kadar. b) Taahhütname'nin sona erme tarihine kadarki toplam fatura bedellerinin ortalamasının, taahhüdün kalan süresindeki ay sayısı ile çarpılmasıyla elde edilen tutar.
Depozito Tutarıİlk Fatura tutarının %10'u (3 taksitte faturayla birlikte tahsil edilir)
Geçerli Aylık Tüketim Miktarı166 kWh - 10.000 kWh
Geçerli Abone GruplarıEv
Geçerli İllerTüm Türkiye

İndirimli Elektrik Nedir?

İndirimli elektrikten istifade etmek, Serbest Tüketicilerin, elektrik tedarikçisini değiştirerek aynı elektriği, kesinti, arıza veya sayaç değişimi yaşamadan, devletin belirlemiş olduğu tarifeden daha avantajlı bir fiyattan alabilmek anlamına gelmektedir.

İndirimli elektrik, 2001 yılından beri gündemde olan fakat ilk yıllarında ancak büyük fabrikaların istifade edebileceği tüketim alt sınır uygulaması ile yürürlükteydi. 2013 yılından itibaren yapılan yönetmelik değişiklikleri ile alt sınır kademeli olarak aşağıya indirilerek ufak işyerlerinin ve ev tüketicilerinin de Serbest Tüketici olma yolu açıldı. Nitekim, 2018 yılı için alt sınır 2000 kWh’a, yani aylık 75 TL’lik faturaya düşünce yaklaşık 10 milyon tüketici tedarikçisini değiştirebilir hale geldi.

Ucuz Elektrik Seçeneklerinden Kimler Yararlanabilir?

2017 yılındaki toplam elektrik tüketimi veya bu yıl içindeki elektrik tüketimi 2000 kWh (aylık fatura bedeli ortalama 75TL) ve üzerinde olan Serbest Tüketici sayılıyor. Serbest tüketici kapsamında olan tüketiciler elektrik tedarikçilerini kendileri seçebiliyor ve daha ucuz elektrik seçeneklerinden faydalanabiliyor.

Elektrik Tedarik Şirketleri Nasıl Daha Ucuza Elektrik Sağlıyorlar?

2001 yılında başlayan Elektrik Piyasasının serbestleşme süreci ile birlikte eskiden devletin belirlediği fiyattan ve tek bir kurum üzerinden satılan elektrik artık birçok tedarikçi tarafından müşterilere satılabilir hale geldi. Bugünkü piyasa koşullarında tedarikçi firmalar müşterilerine sattıkları elektriği farklı yerlerden (elektrik piyasası, diğer tedarikçi firmalar, yurt dışı tedarikçi firmaları) tedarik etme imkânına sahipler. Bu şekilde tedarikçi firmalar daha uygun fiyata elektrik temin edip, uygun kampanyalar ile müşterilerine ulaştırabilmeye başladılar. Daha fazla müşteri kazanabilmek için tedarikçi firmalar sürekli daha ucuza elektrik temin edebilmek, operasyonel maliyetlerini azaltabilmek için kendilerini geliştiriyorlar. Tüketiciler için avantaj sağlayan bu durumda tek yapmanız gereken kendiniz için en iyisi olduğunu düşündüğünüz tedarikçi firmayı seçip bu fırsattan faydalanmak.

Serbest Tüketiciler Elektrik Tedarik Şirketini Değiştirmesi Durumunda Ne Kadar Kazanç Sağlamaktadır?

Faturalarınızda ne kadar indirim olacağı anlaşma sağlanan elektrik tedarik firmasına göre değişmektedir. Doğru tarife seçimiyle, yılda bir fatura bedeli kadar tasarruf edebilirsiniz. Uygulanacak olan fiyatlamalar kWh üzerinden belirleniyor. Burada tarifeyi ve tedarikçiyi seçerken, kampanyanın birim fiyatı ve ek avantajlarını karşılaştırıp, bütçenize en uygun olanı seçmenizi öneririz.

Elektrik tedarik firmaları temel olarak 2 çeşit tarife sunmaktalar.

 • Sabit Birim Fiyatlı Tarifeler: Taahhüt süresi boyunca kWh birim fiyatınız değişmez. Bu sayede taahhüt süresi boyunca aynı tüketime aynı ödemeyi yapmış olursunuz.
 • TEDAŞ Endeksli Tarifeler: Taahhüt süresi boyunca kWh birim fiyatı üzerinden sürekli bir indirim alırsınız. Ama bu tip tarifelerde devletin 3 ayda bir yaptığı tarife değişikliklerinden etkilenirsiniz.
indirimli ve ucuz elektrik

İndirimli Elektrik Hizmeti Sunan Başlıca Tedarik Şirketleri

 • 2M Enerji, ETS Tur ve Voyage Otelcilik Gruplarının bir iştiraki olarak 2010 yılından itibaren serbest tüketiciye indirimli elektrik hizmeti vermektedir. Enerji Piyasaları Düzenleme Kurulu tarafından belirlenen ulusal tarife üzerinden gerçekleştirdiği indirimler ve sabit tarifeler üzerinden farklı ürün seçenekleriyle rekabetçi fiyat avantajı sunmaktadır. 2M Enerji hakkında daha detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.
 • TÜREL Elektrik, TÜREL yarım asırlık tecrübesiyle enerji sektörünün öncülerinden Üründül Enerji Grubu’nun gücünü de arkasına alarak, hesaplı ve avantajlı elektriğin yeni adresi olmuştur. Türel Elektrik hakkında daha detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.
 • Aksa Elektrik, Aksa Grup Şirketleri bünyesinde yer alan 2004 yılında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan aldığı lisansla toptan ve serbest tüketiciye enerji ticareti yapmaya başlamıştır. Aksa Elektrik hakkında daha detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.
 • CLK Boğaziçi - Bedaş, Halk arasında halen Bedaş olarak da bilinen CLK Boğaziçi, 2013 yılından itibaren Cengiz Holding, Limak Holding ve Kolin İnşaat Ortaklığı bünyesinde, İstanbul Avrupa yakasında görevli tedarik şirketi olarak hizmet vermektedir. CLK Boğaziçi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.
 • CLK Uludağ - Uedaş, Halk arasında halen Uedaş olarak da bilinen CLK Uludağ, 2013 yılından itibaren Cengiz Holding, Limak Holding ve Kolin İnşaat Ortaklığı bünyesinde, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Yalova illerinde görevli tedarik şirketi olarak hizmet vermektedir. CLK Uludağ hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.
 • Enerjisa - Ayesaş, Halk arasında halen Ayedaş olarak da bilinen Enerjisa Ayesaş, 2013 yılından itibaren Sabancı – EON ortaklığı olan Enerjisa bünyesinde, İstanbul Anadolu yakasında görevli tedarik şirketi olarak hizmet vermektedir. Enerjisa Ayesaş hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.
 • Enerjisa - Başkent, Halk arasında halen Bedaş veya Başkent EDAŞ olarak da bilinen Enerjisa Başkent, 2009 yılından itibaren Sabancı – EON ortaklığı olan Enerjisa bünyesinde, Ankara, Bartın, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale ve Zonguldak illerinde görevli tedarik şirketi olarak hizmet vermektedir. Enerjisa Ayesaş hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.
 • Enerjisa - Toroslar, Halk arasında halen Tedaş veya Toroslar EDAŞ olarak da bilinen Enerjisa Toroslar, 2013 yılından itibaren Sabancı – EON ortaklığı olan Enerjisa bünyesinde, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Mersin, Kilis ve Hatay illerinde görevli tedarik şirketi olarak hizmet vermektedir. Enerjisa Ayesaş hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.
 • Gediz Elektrik, 2013 yılından itibaren Bereket Enerji bünyesinde, İzmir ve Manisa illerinde görevli tedarik şirketi olarak hizmet vermektedir. Gediz Elektrik hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.
 • Aydem Elektrik, 2013 yılından itibaren Bereket Enerji bünyesinde, Aydın, Denizli ve Muğla illerinde görevli tedarik şirketi olarak hizmet vermektedir. Aydem Elektrik hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.
 • Sepaş Enerji, Akkök Şirketler Grubu’nun enerji sektöründe faaliyet gösteren şirketi olan Akenerji Elektrik Üretimi A.Ş.’nin toptan ve serbest tüketiciye enerji ticareti yapmak için kurduğu şirkettir. Sepaş enerji hakkında daha detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.
 • Fina Elektrik, 2007 yılında Fiba Grubu'nun bir iştiraki olarak, enerji projelerinin geliştirilmesi, inşası ile elektriğin toptan satışı ve ticareti faaliyetlerinde bulunmak amacı ile kurulmuştur. Cerean enerji markası altında 2009 yılından itibaren serbest tüketiciye hizmet sunmaktadır. Firma hakkında daha detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.
 • İpragaz Elektrik, İpragaz A.Ş. bünyesinde Eylül 2012'den itibaren toptan ve serbest tüketicinin elektrik ihtiyacını karşılayan bir şirkettir. İpragaz elektrik hakkında daha detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.
 • Doğuş Elektrik, Doğuş Holding bünyesinde yer alan Doğuş Elektrik, 2012 yılında kurulmuştur. Müşterilerine bireysel ve kurumsal elektrik satışı konusunda destek olmaktadır. Firma hakkında daha detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.
 • Dinamo Elektrik, 2007 yılında faaliyet göstermeye başlayan Pro-Per Enerji’nin bir markası olan Dinamo Elektrik 2014 yılında kurulmuştur. Firma hakkında daha detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.
 • Tek Elektrik, KGM’nin Türkiye’de enerji alanında hizmet veren üyesi KGM Enerji, yarattığı yenilikçi ve akılcı çözümlerle sektöre yeni bir anlayış getirmeyi hedeflemektedir. Ülke çapında genişleyen hizmet ağıyla, elektrik dağıtımında TEK markasıyla Türkiye’ye özel seçenekler sunmaktadır. Firma hakkında daha detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.
 • Age Enerji, AGE Holding bünyesinde yer alan AGE Enerji, 1993 yılında kurulmuştur. AGE Enerji’nin en önemli hedefi kaliteli hizmet anlayışı, doğaya ve insana olan duyarlılığı ile Türkiye’nin elektriğini üretmektir. Firma hakkında daha detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.
 • Bisen Elektrik, Bisen Elektrik 20.04.2011 tarihinde kurularak, elektrik enerjisi toptan satışı için müşterilerine kaliteli ve rekabetçi hizmet sağlama anlayışıyla yola çıkmıştır. Firma hakkında daha detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.
 • İçerik Kategorileri