Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş. 2007 yılında Finansbank A.Ş.’nin %99,99 oranında iştiraki olarak ülkemizde kurulmuştur.

Cigna Finans Emeklilik Hayat Sigortası

Hayat sigortası günlük yaşamınızda karşılaşabileceğiniz olumsuz durumlara karşı sizin ve ailenizin yaşam standartlarını korumayı amaçlamaktadır. Vefat etmeniz, tehlikeli bir hastalığa yakalanmanız, iş göremez duruma gelmeniz gibi olumsuz durumlarda sizin ve sevdiklerinizin hayatını kolaylaştırmayı hedefler.

Cigna Finans Emeklilik Hayat Sigortası Çeşitleri

Cigna Finans’ın müşterilerine sunmuş olduğu birbirinden farklı altı adet hayat sigortası ürünü mevcuttur.

Bu ürünler:

- BES’te Hayat Var Uzun Süreli Hayat Sigortası

- Eğitim Sigortası

- Güvenli Yaşam Sigortası

- Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası

- Tehlikeli Hastalıklar Sigortası

- Benim Seçimim Hayat Sigortası

BES’te Hayat Var Uzun Süreli Hayat Sigortası: Bu sigorta, başınıza gelebilecek yaşamsal risklere karşı vefat ve sakatlık teminatları ile sizi güvence altına almaktadır. Aynı zamanda BES birikiminize ulaşana kadar başınıza gelmesini istemediğiniz olumsuz durumlarda içerdiği teminatlar ile sizin ve sevdiklerinizin hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen uzun süreli ferdi hayat sigortası ürünüdür.

Eğitim Sigortası: Sigorta, vefat etmeniz ya da bir kaza sonucu sakat kalmanız durumunda çocuğunuzun eğitiminin yarım kalmadan aynı şekilde devam etmesi için gereken maddi güvenceyi sağlamaktadır.

Güvenli Yaşam Sigortası: Bir kaza sonucunda tedavi görmeniz gerektiğinde Güvenli Yaşam Sigortası kapsamında tarafınıza tazminat ödenerek, tedavi masraflarınızın karşılanmasına yardımcı olunur. Sigorta süresi içerisinde sürekli sakat kalmanız veya vefat etmeniz durumunda ise tazminat ödenerek size ve sevdiklerinize maddi bir güvence sağlanır. Güvenli Yaşam Sigortası ile ücretsiz Cigna Finans Ayrıcalıklar Kulübü üyesi olarak Acil Destek Hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası: Bu sigorta ile kansere yakalanmanız durumunda tarafınıza poliçenizde yazılı olan kanser teminatı ödemesi yapılmaktadır. Vefat etmeniz durumunda ise sevdiklerinize poliçenizde yazılı vefat teminatı ödemesi yapılır.

Bu kapsamda satılan her bir poliçe için Türk Kanser Derneği’ne 5 TL tutarında bağış yapılmaktadır.

Tehlikeli Hastalıklar Sigortası: Tehlikeli Hastalıklar Yıllık Hayat Sigortası ile poliçede teminat altına alınan tehlikeli hastalıklardan birine yakalandığınız takdirde tazminat ödemesi sağlanır ve tedavi masraflarınız karşılanır. Vefat etmeniz halinde ise varislerinize tazminat ödemesi yapılır. 

Benim Seçimim Hayat Sigortası: Benim Seçimim Hayat Sigortası kapsamında istediğiniz teminatları ve teminat tutarlarını kendiniz belirleyebilirsiniz.

Benim Seçimim Hayat Sigortası için seçebileceğiniz teminat türleri:

  • Vefat Teminatı
  • Tehlikeli Hastalıklar Teminatı
  • Kaza veya Hastalık Sonucu Gündelik Hastane Tazminat Teminatı
  • Kaza Sonucu Tedavi Masrafları Teminatı
  • Kaza Sonucu Gündelik Tazminat Teminatı
  • Kaza Sonucu Sürekli Sakatlık Teminatı
  • Hastalık Sonucu Tam ve Sürekli Sakatlık Teminatı
  • Kaza Sonucu Vefat Teminatı
  • Toplu Taşıma Araçlarında Kaza Sonucu Vefat Teminatı

Diğer Sigorta Şirketleri

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et