Allianz Sigorta, İtalyan sigorta şirketi RAS tarafından 1923 yılında kurularak Şark Sigorta adıyla ülkemizde faaliyetlerine başladı.

Allianz Seyahat Sigortası

Tüm yurtdışı seyahatleriniz sırasında karşılaşabileceğiniz acil hastalık veya kaza sonucunda oluşacak sağlık risklerine karşı sigortalıyı koruyan sigorta çeşididir.

Allianz Seyahat Sigortası Çeşitleri

Allianz Sigorta, 25 yılı aşkın tecrübe ve deneyimi ile müşterilerine seyahatleri sırasında karşılaşabilecekleri her türlü olumsuz duruma karşı destek vermeye çalışıyor. Bunun için özel olarak hazırlamış olduğu iki farklı seyahat sigorta paketi bulunmaktadır. 

Seyahat Sağlık Sigortası: Yurtiçi veya yurtdışı seyahatine çıkmadan önce her ayrıntıyı planlayabildiğiniz seyahat sigortası ile ister iş, ister tatil amaçlı seyahatlerinizde karşılaşabileceğiniz sağlık risklerine karşı sigortalıyı korur.

Seyahat Acil Sağlık Sigortası: Yapacağınız tüm dünya seyahatlerinizde yaşayabileceğiniz kaza ve ani hastalık durumlarına karşı size Avrupa Birliği normlarında güvence sunmasına ek olarak sağlık danışmanlığı ve asistan hizmetleri ile de destek sağlayan sigortalardır.

Diğer Sigorta Şirketleri

AIG Sigorta Groupama Sigorta Sompo Japan Sigorta
Aksigorta Güneş Sigorta Zurich Sigorta
Allianz Sigorta HDI Sigorta Acıbadem Sigorta
Axa Sigorta Liberty Sigorta Demir Hayat Sigorta
Ergo Sigorta Mapfre Sigorta Unico Sigorta
Eureko Sigorta Neova Sigorta
Generali Sigorta Ray Sigorta